september 8, 2014

Meget godt UM for Norna-Salhus

Det ble et meget godt Ungdoms-NM for Norna-Salhus og våre utøvere da mesterskapet ble arrangert i Haugesund denne helgen.

I alt ble det 7 gull – 5 sølv og 4 bronser, bestemannspremie til Vilde Ingvaldsen (på bildet) for beste jentresultat i lørdagens stevne, og mesterskapsrekord til Mona Ekroll Jaidi for hele 49,11 i diskos.
Men bak de beste, og våre medaljevinnere ble det satt personlige rekorder og årsbeste noteringer. Det viser at alle de flotte ungdommene vi hadde i Haugesund gjorde sitt ytterste og leverte gode resultater.
Med en stor tropp, 16 medaljer og mange gode resultater og plasseringer markerte vi oss som en av de aller beste klubbene.
Vi hadde 18 aktive (19 påmeldte) og 7 trenere/ledere på plass. Vi bodde på hytter som ikke var av første klasse, men ok. På den måten var alle tett på, og miljøet styrkes blant de aktive.

NORNA-SALHUS TAKKER DE AKTIVE FOR EN FLOTT HELG, DER ALLE GJORDE EN MEGET GOD INNSATS.
Mange burde vært omtalt spesielt for sine gode resultater, men vi får nøye oss med, og glede oss over resultatene som kommer her:

Vilde Ingvaldsen f.99 J-15 Diskos GULL 36,38
Vilde Ingvaldsen f.99 J-15 Slegge GULL 47,38
Mari Aarø f.98 J-16 Høyde GULL 1,64
Mari Aarø f.98 J-16 Tresteg GULL 11,78
Jon Nerdal f.96 G-18/19 Slegge GULL 61,80
Helene Ingvaldsen f.96 J-18/19 Slegge GULL 52,23
Mona Ekroll Jaidi f.95 J-18/19 Diskos GULL 49,11
Guri Aarø f.99 J-15 Tresteg SØLV 11,34
Vetle B. Thorn f.99 G-15 1500m Hinder SØLV 4,40,82
Helene Ingvaldsen f.96 J-18/19 Kule SØLV 12,12
Mona Ekroll Jaidi f.95 J-18/19 Slegge SØLV 48,53
Mona Ekroll Jaidi f.95 J-18/19 Spyd SØLV 46,35
Nina Kovack f,99 J-15 Kappgang BRONSE 11,03,75
Ingrid Færøvik Mork f.99 J-15 Høyde BRONSE 1,60
Helene Ingvaldsen f.96 J-18/19 Diskos BRONSE 40,33
Mona Ekroll Jaidi f.95 J-18/19 Kule BRONSE 11,79
Vilde Ingvaldsen f.99 J-15 Kule Nr.4 10,98
Sondre Kolbjørnsen f.95 G-18/19 Diskos Nr.4 40,89
Torbjørn Espeseth f.99 G-15 1500m Hi Nr.5 5,21,03
Jørgen Tvedt f.95 G-18/19 3000m Nr.5 8,45,96
June Sæbø Tvedt f.99 J-15 800m Nr.6 2,22,25
Silje Lindstad f.99 J-17 3000m Nr.6 11,18,80
Sondre Kolbjørnsen f.95 G-18/19 Slegge Nr.6 55,61
Nina Kovack f.99 J-15 Slegge Nr.7 29,21
Guri Aarø f.99 J-15 Lengde Nr.8 4,96
Julie Hvidsten f.99 J-15 Slegge Nr.9 27,56
Mari Aarø f.98 J-16 Kule Nr.10 9,95
Silje Lindstad f.97 J-17 800m Nr.11 2,21,89
Alexander Meyer f.96 G-18/19 3000m Nr.11 9,16,30
Amalie Lekva f.96 J-18/19 800m Nr.12 2,24,28
Ingrid Færøvik Mork f.99 J-15 Lengde Nr.13 4,70
Sondre Herland f.97 J-17 3000m Nr.13 9,33,89
Torbjørn Espeseth f.99 G-15 2000m Nr.15 6,37,15
Sondre Herland f.97 G-17 800m Nr.16 2,14,59
Aleksander Meyer f.96 G-18/19 800m Nr.20 2,06,72
Amalie Lekva f.96 J-18/19 3000m — DNF
Jørgen Tvedt f.95 G-18/19 800m — DNF
Vilde Ingvaldsen f.99 J-15 Spyd — DNS

VILD INGVALDSEN FIKK BESTEMANNSPREMIEN FOR JENTER – LØRDAGENS STEVNE

TOTALT: 7 GULL – 5 SØLV – 4 BRONSE

Tekst: Kjell M. Ebbesvik
Foto: Arne Tømmernes (flere bilder kommer..)


STIKKORD


Andre innlegg som kan være av interesse

august 31, 2021