oktober 28, 2017

SVEN MARTIN SHOW I LEIKVANGHALLEN

Kjell M. Ebbesvik

Fredag arrangerte Norna-Salhus stevne i hopp u.t. i Leikvanghallen. Der stilte diskoskjempen Sven Martin Skagestad sporty opp. Mange av klubbens hoppentusiaster var der som funksjonærer eller tilskuere. Der var tresteglegendene Ketill Hanstveit (17,27) Sigurd Njerve 17,01 i tresteg og 7,78 i lengde. Jonathan V. Byrkjenes, Tor Haugland, Kretsleder Håkon Aarø, som selv deltok, Tom Jensen, Kjell M. Ebbesvik og flere. Det ble en hyggelig kveld. For Sven Martin hoppet både langt og høyt.

Når Sven Martin først hoppet 3,14 i lengde u.t. måtte Jonathan se seg slått med en centimeter på klubbens meget sterke alle tiders statistikk. For 3,14 holder kun til en delt 17. plass. Siggen følte seg truet med sin pers på 3,16. Den overlevde så vidt. Men legenden Ketill Hanstveit følte seg aldri truet. Han topper klubbstatistikken og har en så god pers som 3,47. Bak Ketill på klubbstatistikken kommer Tor Agnar Breistein med 3,44. Han tok i sin tid hele 10 NM medaljer i lengde u.t. for senior, og i tillegg kommer juniormesterskapene. Junior-19 Kretsrekorden har Tor Agnar fortsatt med 3,33 satt helt tilbake i 1964.

I høyde u.t. ble det også en flott oppvisning, der Sven Martin svinget seg over høyde etter høyde, for til slutt og ende på sluttresultatet 1,66. Han hadde også meget gode forsøk på høyden 1,71, men det ble litt for høyt denne gang. Svenni har en pers på 1,70 fra 2016. Det er 4. plass på klubbstatistikken De beste gjennom alle tider.

Mari Aarø hoppet lengde for første gang i år, og perset til 2,42. Papp Håkon Aarø (Kretsleder) stilte også opp og hoppet pene 1,36 og 2,72 i MV-45-49.

Embla Njerve (10) stilte også til start, og imponerte med de meget sterke resultatene 1,06 i høyde u.t. og 2,07 i lengde u.t.

Resultatliste

Kjell M. Ebbesvik


STIKKORD


Andre innlegg som kan være av interesse