august 16, 2018

17 Nornautøvere til Hoved-NM i Byrkjelo

Jonathan V. Byrkjenes

Det nærmer seg et av årets høydepunkt i norsk friidrett. Hovedmesterskapet i friidrett arrangeres i Byrkjelo førstkommende fredag til søndag. IL Norna-Salhus blir representert med 17 deltagende utøvere. 

Tekst: Jonathan V. Byrkjenes
Grafikk: Oddvar Mork 

 

Dere vil under finne en oversikt over våre deltagende utøvere. Se gjerne tidsskjemaet vi har laget for alle Norna-Salhus utøvere slik at det blir lettere å heie frem klubbens utøvere i jakt på personlige rekorder, gode plasseringer og medaljer. 

Se all info om NM på arrangørens hjemmeside:  http://byrkjelo2018.no/

For en fyldigere forhåndsomtale av alle øvelser se her: 

https://www.friidrett.no/nyheter/forhandsomtale-av-alle-nm-ovelsene/

Streaming  på arrangørens hjemmeside og på friidrett.no

Sending også på NRK

Her er tidsskjema for Norna Utøverne
Tidsskjema IL Norna-Salhus – Hoved-NM 2018

Ingrid Færøvik Mork (f.99)

– Høyde
– Ingrid har årsbeste i høyde med resultatet 1.66m.

June Sæbøe Tveit (f.99)

– 200m, 400m og aktuell for 1000m stafett.
– June har i år perset på begge distanser til 25.47 på 200m og 56.56 på 400m. 

Mari Sellevåg Aarø (f.98)

– Tresteg og aktuell for 1000m stafett.
– Mari har årsbeste i tresteg med resultatet 12.37m.

Julie Marie Tangerås Bressand (f.97)

– Tresteg
– Julie har årsbeste i tresteg med resultatet 11.52m.

Helene Sofie Ingvaldsen (f.96)

– Slegge
– Helene har i år perset i slegge til 64.77m. 

Mona Ekroll Jaidi (f.95)

– Kule, slegge og diskos.
– Mona har i år satt personlig rekord i slegge 58.81m, diskos 53.17m og i kule med 14.33m.

Karen Johanne Jøsendal (f.94)

– 400m, 800m og aktuell for 1000m stafett.
– Karen har i år perset på 400m til 57,67 og på 800m til 2.13,67.  Karen er mesterskapsdebutant i Hoved-NM. 

Oda Utsi Onstad (f.90)

– Lengde, tresteg og aktuell for 1000m stafett.
– Oda har i år satt personlig rekord i tresteg til 13.67m. I lengde har Oda årsbeste med 6.05m. 

Ezinne Okparaebo (f.88) 

– 100m, 200m og aktuell for 1000m stafett.
– Ezinne har årsbeste på 100m med tiden 11.24 og 23.38 på 200m som er like bak hennes pers 23.30. 

Kvinner senior – 1000m stafett

– 100m, 200m, 300m og 400m. 

– IL Norna-Salhus vil under søndagens stafett være representert med et lag. 

Kasper Fjeldstad (f.03)

– Stav
– Kasper har i år satt personlig rekord i stav med resultatet 4.20m. Kasper er mesterskapsdebutant i Hoved-NM. 

Viljar Gjerde (f.00)

– Tresteg
– Viljar har i år satt personlig rekord i tresteg med resultatet 14.89m. 

Muhammed Dodou Jatta (f.98)

– 200m og 400m.
– Muhammed har i år perset på begge distanser. 21.40 på 200m og 47.38 på 400m. 

Jon Nerdal (f.96) 

– Slegge
– Jon har årsbeste i slegge med resultatet 63.36m. 

Sven Martin Skagestad (f.95)

– Kule og diskos
– Sven Martin har årsbeste i diskos med resultatet 62.36m og 17.60m i kule fra innendørssesongen. 

Jonathan Varela Byrkjenes (f.91)

– Tresteg
– Undertegnede har årsbeste i tresteg med resultatet 14.51m. 

Håvard Haukenes (f.90)

– 5000m kappgang
– Håvard har personlig rekord på 5000m kappgang på 19.19.79. 

Erik Hovlandsdal (f.89)

– 1500m og 3000m hinder.
– Erik har årsbeste 3.49,76 på 1500m fra innendørssesongen og personlig rekord 9.08,36 på hinder.

 

 


STIKKORD


Andre innlegg som kan være av interesse

august 31, 2021