september 6, 2018

8 medaljer til Norna-Salhus under UM 2018

I helgen ble Ungdomsmesterskapet i friidrett arrangert i Overhalla. IL Norna-Salhus vant 4 gull, 2 sølv og 2 bronsemedaljer. Det ble også prestert en rekke fine resultat av våre Norna-utøvere.  Vi gratulerer også vår samarbeidsklubb Fil AKS-77 som tok to fine sølvmedaljer med Anders Vik (f.03) i diskos (1kg) 50.73m og Andrea Thorsheim (f.01) i høyde 1.60m. Kristoffer Hopland (f.03) også fra AKS-77 løp en gnistrende 300m-etappe på stafettlaget. 

Fra v: Fredrik Gullachsen, Jarle Sæbø, Kristoffer Hopland, Jovany Nzita, Roald Hjørnevik, Linnea Thorsheim, Andrea Thorsheim, Tor Haugland, June Sæbøe Tveit, Martine Hjørnevik, Frode Bergheim, Elias Søvik, Simon Fjeldstad, Jonathan Byrkjenes, Sebastian Bergheim og Kasper Fjeldstad. 

Klikk her for bilder fra Ungdomsmesterskapet

GULL:
– J17: Martine Hjørnevik (f.01) – 100m – 12.36 (-0.4 m/s)
– J17: Martine Hjørnevik (f.01) – 100m hekk (76.2cm) – 13.91 (-1.2 m/s)
– J18/19: June Sæbøe Tveit (f.99)  400m – 56.58
– G15/16: 1000m stafett: 2.08.15 (klubbaldersrekord)
-> Jovany Nzita: 100m – Kasper Fjeldstad: 200m – Kristoffer Hopland: 300m – Fredrik Gullachsen: 400m

SØLV:
– J17: Martine Hjørnevik (f.01) – 200m – 25.41 (+0.8 m/s)
– G15: Kasper Fjeldstad (f.03) – Stav – 4.20m

BRONSE:
– G15: Fredrik Gullachsen (f.03) – 300m hekk (76.2cm) – 41.39 (personlig rekord, klubbaldersrekord)
– G18/19: Elias Sanden Søvik (f.00) – Tresteg – 13.52m (+0.7 m/s)

Videre resultater:
4.plass J18/19: June Sæbøe Tveit (f.99) – 200m – 25.77 (+1.1 m/s)
4.plass G15: Kasper Fjeldstad (f.03) – 100m hekk (84.ocm) – 14,01 (+0.9 m/s)
5.plass G15: Kasper Fjeldstad (f.03) – 200m – 24.12 (+0.6 m/s
5.plass G15: Simon Fjeldstad (f.03) – Høyde – 1.59m
5.plass G18/19: Elias Sanden Søvik (f.00) – Høyde – 1.74m
6.plass G15: Fredrik Gullachsen (f.03) – 800m – 2.01.99 (klubbaldersrekord)
7.plass G18/19: Elias Sanden Søvik (f.00) – Lengde – 6.13 (+1.2 m/s).
6.pl H2 – G15: Kasper Fjeldstad (f.03)  – 300m hekk (76.2cm) – 55.00

Forsøksheat / kvalifisering / semifinale:
J17:
– Forsøk 100m – 1.pl H1 – Martine Hjørnevik (f.01) – 12.74 (-1.6 m/s)
– Forsøk 100m hekk – 1.pl H1 – Martine Hjørnevik (f.01) – 14.09 (-0.5 m/s)
– Forsøk 200m – 1.pl H2 – Martine Hjørnevik (f.01) – 25.86 (0.0 m/s)

J18/19:
– Forsøk 100m – 3.pl H2 – June Sæbøe Tveit (f.99) 12.87 (-1.4 m/s)
– Forsøk 200m – 2.pl H2 – June Sæbøe Tveit (f.99) – 25.68 (-0.4 m/s)

G15:
– Forsøk 100m – 5.pl H3 – Simon Fjeldstad (f.03) – 12.66 (-1.3 m/s)
– Forsøk 200m – 1.pl H3 – Kasper Fjeldstad (f.03) – 23.97 (0.0 m/s)
– Semif 200m – 2.pl H2 – Kasper Fjeldstad (f.03) – 23.93 (+0.4 m/s)
G16:
– Forsøk 100m – 6.pl H2 – Jovany Nzita (f.02) – 12.86 (-1.7 m/s)
– Forsøk 200m – 4.pl H3 – Jovany Nzita (f.02) – 26.00 (-0.4 m/s)
G17:
– Forsøk 100m – 5.pl H2 – Sebastian Bergheim (f.01) – 12.37 (-0.9 m/s)
– Forsøk 110m hekk (91.4 cm) – Sebastian Bergheim (f.01) 19.48 (-0.9 m/s).
G18/19:
– Forsøk 100m – 7.pl H2 – Elias Sanden Søvik (f.00) 12.37 (-1.1 m/s).

Tekst/bilder: Jonathan V. Byrkjenes 


STIKKORD


Andre innlegg som kan være av interesse