september 14, 2019

10 medaljer til Norna-Salhus under Ungdomsmesterskapet

6.-8.september ble Ungdomsmesterskapet i friidrett arrangert på Jessheim. IL Norna-Salhus vant 4 gull, 2 sølv og 4 bronsemedaljer. Vi gratulerer vår samarbeidsklubb Fil Aks-77 som tok 4 medaljer hvorav 1 gull, 1 sølv og 2 bronsemedaljer.

Martine K. Hjørnevik (f.01)

Martine K. Hjørnevik vant 3 gull under Ungdomsmesterskapet.

Blå skrift = Fil Aks-77 utøver.

Gull:
– J-18/19: Martine K. Hjørnevik – 100m hekk – 13.80 (+1.5 m/s)
– J-18/19: Martine K. Hjørnevik – 200m – 24.98 (+1.4 m/s)
– J-18/19: Martine K. Hjørnevik – Lengde – 5.61m (+1.0 m/s)
J-18/19: Hedda H. Aasgård – Diskos – 41.04m. 
– G18/19: Viljar Gjerde – Tresteg – 14.86m (+2.6 m/s)

Sølv:
– G-16: Kasper Fjeldstad – Stav – 4.00m
– G-16: Anders Vik – Diskos – 48.66.
– G-15/16: 1000m stafett – 2.06.0
-> 1.etappe (100m): Simon Fjeldstad, 2.etappe (200m): Gaute Mælen, 3.etappe (300m): Kristoffer Hopland og 4.etappe (400m): Kristoffer Hopland.  

Stafettlaget: Fra v: Simon Fjeldstad, Gaute Mælen, Kasper Fjeldstad og Kristoffer Hopland. 

Bronse:
– J-15: Julie Bakke Liland – 200m – 26.42 (+2.4 m/s)
– J18/19: Andrea Thorsheim – Tresteg – 11.13 (+3.2 m/s)
– J-18/19: Andrea Thorsheim – Høyde – 1.50m
– G-15: Luka Bergheim – Høyde – 1.74m
– G-16: Simon Fjeldstad – Høyde – 1.74m
– G-18/19: Viljar Gjerde – Lengde – 6.70m (+0.8 m/s)


Julie Bakke Liland vant bronse på 200m J-15.

Øvrige resultater:
– 4.plass J-15: Guro N. Hjeltnes – Tresteg – 10.92m (+1.9 m/s)
– 4.plass J-15: Julie Bakke Liland – Lengde – 5.03m (+2.1 m/s)
– 4.plass J-18/19: Andrea Thorsheim – Lengde – 5.14 (+0.8 m/s)
– 4.plass G-15: Sveinar N. Daasvatn – Diskos – 44.73m
– 4.plass G-16: Kasper Fjeldstad – 100m hekk – 14.88 (-3.9 m/s)
– 4.plass G-16: Kasper Fjeldstad – Lengde – 6.08m (+3.8 m/s)

– 5.plass J18/19: Andrea Thorsheim – 100m hekk – 15.40 (+1.5)
– 5.plass G-15: Luka Bergheim – 300m hekk – 43.86
– 6.plass J-15: Julie Bakke Liland – 100m – 12.88 (+3.o m/s)
– 6.plass G-15: Luka Bergheim – Lengde – 5.43m (-3.0 m/s)
– 6.plass G15: Anders Vik – Slegge – 38.67m.
– 6.plass G-15: Phillip Morken – 2000m – 6:03.95.
– 7.plass G-15: Sveinar N. Daasvatn – Høyde – 1.65m
– 8.plass J-16: Linnea Thorsheim – Tresteg – 9.42m (+2.9 m/s)
– 8.plass G-15: Anders Vik – Kule – 12.45m
– 8.plass G-15: Phillip Morken – 800m – 2:10.97
– 9.plass J-16: Hannah Bredenbekk – Høyde – 1.48m
– 10.plass G-16: Kristoffer Hopland – 800m – 2:05,68

For videre resultater (kvalifisering, forsøksheat og semifinaler):
Klikk her


STIKKORD


Andre innlegg som kan være av interesse

august 31, 2021